Скління фасаду

До інноваційних напрямків в архітектурі по праву відносять засклені фасади будинків. Сучасні світлопрозорі конструкції відрізняються красою, характеризуються високим рівнем міцності, при цьому створюють ефект легкості. Можливість використання різних технологій дозволяє надавати скляним конструкціям будь-які форми, створювати неповторний вигляд будівлі.

Унікальні переваги скляних фасадів

  • візуальне збільшення внутрішнього простору;
  • високий рівень природної освітленості в приміщеннях;
  • можливість створення конструкцій різної конфігурації і кольору;
  • естетичний вигляд екстер’єру.

Різноманітність технічних характеристик скла дозволяє вирішити будь-які задачі. Залежно від призначення споруди використовують сонцезахисні, протипожежні, енергозберігаючі склопакети.

Системи скління фасаду

В сучасному будівництві використовують різні системи фасадного скління:

  • стійко-ригельну;
  • структурну і напівструктурну;
  • модульну;
  • спайдерну.

Найбільш поширений варіант скління фасаду – використання стійко-ригельної системи. Основою конструкції слугують вертикальні стійкі з алюмінієвого профілю. До них кріплять горизонтальні ригелі. Металеві елементи утворюють несучий каркас, на який встановлюють скляні полотна. Алюмінієва основа залишаться прихованою за склом, зовні видно лише декоративні накладки, що закривають притискні планки склопакетів.

У напівструктурному склінні несучі конструкції – це стандартний комплект вертикальних і горизонтальних профілів. З лицьової сторони замість притискних планок використовують штапики, які утримують світлопрозоре заповнення.

Структурне скління виглядає як єдине скляне полотно без накладних планок. Система передбачає установку скла на несучу раму з мінімальними зазорами між світлопрозорими панелями. Зазори необхідні для компенсації лінійних розширень елементів склопакетів і заповнюються спеціальним двокомпонентним герметиком.

Модульний фасад складається з окремих конструкцій, які збираються на підприємстві. На об’єкті їх встановлюють на спеціальних кронштейнах. Найчастіше такі системи застосовують в багатоповерхових будівлях.

Спайдерна технологія відрізняється відсутністю несучих рам між скляними панелями. Спосіб передбачає кріплення скла через просвердлені отвори до спеціального пристрою – спайдеру, який виготовляють з високолегованої сталі.

Скління фасаду – складний процес, що потребує надійних комплектуючих і вимагає професійного виконання робіт.

Замовляйте послуги в компанії «Крона». Наші фахівці проконсультують по будь-якому питанню, допоможуть обрати оптимальну систему скління конкретного фасаду і виконають необхідний комплекс робіт.